OBETE TRESTNÝCH ČINOV POTREBUJÚ REŠPEKT, OCHRANU, INFORMÁCIE, ODŠKODNENIE

-Na diskusi s názvom Bezhlavo a bez rozdielov: duševné zdravie pre všetkých v októbri 2021 sa zúčastnila naša riaditeľka Iveta Schusterová spolu s hosťami zo združenia Ipčko, Linka dôvery Nezábudka, Ligy za duševné zdravie, Linka detskej istoty ale aj členmi Slovenskej psychiatrickej spoločnosti. Odkaz na live diskusiu nájdete TU.

-Počas našej spolupráce s reklamnou agentúrov v roku 2020 počasa mesiacov november a december bolo uverejnených niekoľko článkov s názvom Obete násilia musia najskôr zložiť masku, aby sa im dalo pomôcť. Nájdete ich na týchto dostupných linkoch:

Denník N: Počas prvej vlny korony nám obete násili volali z kúpelní či pivníc.

Aktuality.sk: Obete násilia musia najskôr zložiť masku, aby sa im dalo pomôcť. 

Portál Start it up

Nový čas pre ženy 

Dobré noviny

-Rozhovor Falošné predstavy o Bohu znásobujú utrpenie  poskytla naša koordinátorka poradne v TT Iveta Schusterová pre denník Postoj.

-Naša riaditeľa Iveta Schusterová vystúpila v relácii Doma je doma s Júliou Kubicovou na stanici TV Lux, kde sa rozprávali o obetiach domáceho násilia a ako sa mu brániť. Celý diel si môžete pozrieť tu: Ako nebyť obeťou domáceho násilia.

– Denník SME priniesol 24.8.2015 článok, v ktorom oslovil našu zakladateľku Janku Šípošovú. Píše sa v ňom, že znásilnení v rodinách je možno viac, ako si dokážeme pripustiť… Čítajte tu: Podozrení násilia na ženách je viac.

– Rádio Regina vysielalo 18.8.2015 reláciu Večerné reflexie s témou Domáce násilie. Zakladateľka OZ Pomoc obetiam násilia Janka Šípošová a súčasný riaditeľ Miroslav Nosál boli jej hosťami. Vypočujte si: Večerné reflexie.

– TA3 v spolupráci s našou zakladateľkou a čestnou predsedníčkou Jankou Šípošovou pripravila minisériu relácií o obetiach zločinu a najmä o tom, kde hľadať pomoc. Prvý diel si môžete pozrieť tu: 1. diel relácie Obete zločinu.

V utorok 17.3.2015 odvysielala TA3 aj druhý diel dokumentárneho cyklu. Ak ste si ho nestihli pozrieť, nech sa páči: 2. diel relácie Obete zločinu.

– Zakladateľka PON, vysoko erudovaná odborníčka na problematiku obetí Janka Šípošová, bola hostkou Rádia Regina v takmer hodinovej relácii venovanej tejto problematike. Vypočujte si tu. Kto vás presvedčil? P. Šípošová alebo p. Pietruchová?

– Obete trestných činov bude chrániť samostatný zákon. V súčasnosti totiž na Slovensku chýba právna úprava, ktorá by garantovala obetiam právnu pomoc alebo ochranu pred druhotnou šikanou. Vyriešená nie je ani otázka podpory tretieho sektora. Aj na to upozornila v TA3 zakladateľka PON Janka Šípošová. Pozrite si reportáž.

– Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny nám s pompou oznamuje, ako „konečne“ ide pomáhať týraným ženám. Ide však o skutočnú pomoc alebo mrhanie peniazmi? Zakladateľka a dlhoročná riaditeľka PON Janka Šípošová, ktorá je odborníčkou na túto tému, o tom napísala komentár do denníka SME. Čítajte: Frázy alebo pomoc obetiam násilia?

– V Hlohovci pribudol nový domov pre obete domáceho týrania. Občianske združenie ESTHER v spolupráci s Pomoc obetiam násilia poskytne ženám a ich deťom nielen “azyl”, ale tiež psychologickú, sociálnu a právnu pomoc. Chceme, aby mohli začať nový život. Viac informácií v článku: Otvorili bezpečný domov pre týrané ženy s deťmi.

– Naša zakladateľka Janka Šípošová bola hostkou reláciu 5 minút po 12, kde odborníci hovorili o tom, čo je domáce násilie, ako ho rozpoznať a ako sa mu brániť. Pozrite si reláciu a inšpirujte sa: 5 minút po 12

– Naša zakladateľka Janka Šípošová bola hostkou v Rádiu Lumen v relácii Vitaj doma, rodina. Hovorila o tom, že obeťou násilia alebo trestného činu sa môže stať každý z nás, nik nie je imúnny. Vypočujte si reláciu – dozviete sa všetko o pomoci pre obete, o pripravovaných zákonoch, aj o prístupe štátu k tejto problematike: Vitaj doma, rodina

– Keď už prístup kompetentných orgánov k domácemu násiliu naštve aj generálneho prokurátora – je jasné, že čosi nie je v poriadku. V tejto reportáži vystupujem aj zakladateľka organizácie Pomoc obetiam násilia, Janka Šípošová. Snaží sa sformulovať v čom je problém…Reportáž v TA3