OBETE TRESTNÝCH ČINOV POTREBUJÚ REŠPEKT, OCHRANU, INFORMÁCIE, ODŠKODNENIE

Naša výkonná riaditeľka v rozhovore pre Denníkn odpovedá na otázky, aké sú znaky domáceho násilia, čo prežíva človek, ktorý je dlhodobo obeťou násilia a kde môže obeť vyhľadať pomoc a mnoho iného.

Mgr. Iveta Schusterová, PhD. v článku spomína aj ako pandémia zasiahla obete domáceho násilia: „bolo to ťažšie v prvej vlne, pretože ňou bola zaskočená celá spoločnosť a mnohí odborníci pozatvárali svoje pracoviská, sprísnil sa režim fungovania, azylové domy žiadali pred prijatím dodržiavanie karantény a keď tam obeť prišla, opäť bola v karanténe. Tiež obete skôr volili taktiku „neupozorňovať na seba“, keďže agresor bol doma, a s ním aj deti, a nevedelo sa, dokedy to potrvá. Keď nám volali, bolo to zo zamknutých kúpeľní či pivníc, s tým, aby sme im my nevolali späť, že ony sa ozvú, keď budú môcť. Myslím, že v druhej vlne vďaka pandemickým plánom na základe pokynov z uznesení vlády a mnohým odporučaniam je to o niečo jednoduchšie.“

Viac informácii sa môžete dozvedieť na tomto linku.

Ak by ste sa ocitli v podobnej situácii alebo viete o niekom, kto je obeťou násilia, neváhajte nás kontaktovať či už za pomoci e-mailu (linka@pomocobetiam.sk) alebo mobilného čísla (0944 254 405 (TT); 0850 111 321 (SVK)).

Sme tu pre Vás. Nie ste v tom sami.

Tím OZ PON.